Genomineerden
Op zaterdag 21 december vindt het prestigieuze "Sportgala 2019" opnieuw plaats in de Docks Dome in Brussel.

Het Sportgala is dé jaarlijkse afspraak van onze Belgische sportwereld, met de bekendmaking van de Sportman, de Sportvrouw, de Belofte, de Ploeg, de Coach en de Paralympiër van 2019.

SHORT LIST (in alfabetische volgorde per categorie)
Sportman van het jaar: Victor Campenaerts, Remco Evenepoel en Wout van Aert.

Sportvrouw van het jaar: Nina Derwael, Emma Meesseman en Nafissatou Thiam.

Beloftevolle jongere van het jaar: Thibau Nys, Nina Sterckx en Yari Verschaeren.

Ploeg van het jaar: Belgian Tornados (atletiek mannen), Red Lions (hockey mannen) en Rode Duivels (voetbal mannen).

Coach van het jaar: Jacques Borlée, Philippe Clement en Shane McLeod.

Paralympiër van het jaar: Laurens Devos, Peter Genyn en Joachim Gérard.

De lijst van namen hieronder werd herleid tot deze shortlist.
SPORTMAN VAN HET JAAR
(33 genomineerden)
Bashir Abdi (atletiek), Jaouad Achab (taekwondo), Ismaël Bako (basketbal), Victor Campenaerts (wielrennen), Matthias Casse (judo), Kevin De Bruyne (voetbal), Thomas De Gendt (wielrennen), Sam Deroo (volleybal), Pieter Devos (paardensport), Remco Evenepoel (wielrennen), Philippe Gilbert (wielrennen), David Goffin (tennis), Eden Hazard (voetbal), Eli Iserbyt (veldrijden), Romelu Lukaku (voetbal), Thierry Neuville (autosport), Francesco Patera (boksen), Christophe Soumillon (paardensport), Bart Swings (skeeleren), Dylan Teuns (wielrennen), Wout van Aert (wielrennen, veldrijden), Vincent Vanasch (hockey), Greg Van Avermaet (wielrennen), Frederik Van Lierde (triatlon), Sam Van Rossom (basketbal), Victor Wegnez (hockey)

SPORTVROUW VAN HET JAAR
(22 genomineerden)
Julie Allemand (basketbal) Amal Amjahid (jiu-jitsu) Janice Cayman (voetbal) Sanne Cant (veldrijden) Nina Derwael (gymnastiek) Jolien D'hoore (wielrennen) Kaja Grobelna (volleybal) Britt Herbots (volleybal) Fanny Lecluyse (zwemmen) Emma Meesseman (basketbal) Elise Mertens (tennis) Kim Mestdagh (basketbal) Claire Michel (triatlon) Delfine Persoon (boksen) Emma Plasschaert (zeilen) Licai Pourtois (jiu-jitsu) Sandrine Tas (skeeleren) Nafissatou Thiam (atletiek) Alexandra Tondeur (triatlon) Alison Van Uytvanck (tennis) Tessa Wullaert (voetbal)

BELOFTE VAN HET JAAR
(19 genomineerden)
Thomas Carmoy (atletiek) Paulien Couckuyt (atletiek) Simon De Gendt (zeilen) Julie De Wilde (wielrennen) Valentine Dumont (zwemmen) Sam Maes (skiën) Lukas Malezsewski (mountainbike) Kilian Meersmans (kajak) Witse Meeussen (veldrijden) Thibau Nys (veldrijden) Nina Sterckx (gewichtheffen) Tristan Vandenbussche (roeien) Elise Vanderelst (atletiek) Mauri Vansevenant (wielrennen) Yari Verschaeren (voetbal)

PLOEG VAN HET JAAR
(15 genomineerden)
Acrogymteam Antwerp Giants (basketbal) Belgian Cats (basketbal) Belgian Cheetahs (atletiek) Belgian Tornados (atletiek) Belgische jumpingploeg (paardensport) Belgische turnploeg vrouwen Deceuninck-Quick Step (wielrennen) Red Lions (hockey) Rode Duivels (voetbal) Waterloo Ducks (hockey) Yellow Tigers (volleybal)

COACH VAN HET JAAR
(12 genomineerden)
Jacques Borlée (atletiek) Carole Bam (atletiek) Philippe Clement (voetbal) Tom Goegebuer (gewichtheffen) Vital Heynen (volleybal) Yves Kieffer-Marjorie Heuls (gymnastiek) Roger Lespagnard (atletiek) Roberto Martinez (voetbal) Shane McLeod (hockey) Philip Mestdagh (basketbal) Roel Moors (basketbal) Johan Van Herck (tennis) Gert Vande Broek (volleybal)

PARALYMPIËR VAN HET JAAR
(14 genomineerden)
Manon Claeys (para-equestrian) Jean-François Deberg (wielrennen - handbike) Laurens Devos (tafeltennis) Peter Genyn (atletiek) Michèle George (para-equestrian) Joachim Gérard (tennis) Gitte Haenen (atletiek) Griet Hoet & Anneleen Monsieur (wielrennen) Maxime Hordies (wielrennen - handbike) Barbara Minneci (para-equestrian) Diederick Schelfhout (wielrennen) Team tafeltennis klasse 9 Florian Van Acker (tafeltennis) Ewoud Vromant (wielrennen)