Edition 2015: Saterday 18 July

Time schedule with reservation of last minute changes.

Pre-Program
Benjamins girls/boys 600m
Pupillen girls/boys 1.000m
Miniemen girls/boys 1.000m
Kadetten girls/boys 800m
Scholieren girls/boys 800m
Senioren women/men 100m/800m/1.500m
Program
Men: 200m / 300m / 400m / long jump / 800m / 1500m / 5000m / 110m haies
Women: 1500m / 100m / pole vault / 100m hurdles
Main Program
Main events:
Men: 800m / 1500m / 3000m steeple / high jump
Women: 5000m / 400m hurdles / javelin / high jump
Night Program
Men: Heats 5000m


Time schedule with reservation of last minute changes
Pre-program
14:00 100m Women heat 1
14:03 100m Women heat 2
14:06 100m Women heat 3
14:09 100m Women heat 4
14:12 100m Men heat 1
14:15 100m Men heat 2
14:18 100m Men heat 3
14:21 100m Men heat 4
14:25 1.500m Women heat 1
14:33 1.500m Women heat 2
14:41 1.500m Women heat 3
14:49 1.500m Men heat 1
14:57 1.500m Men heat 2
15:05 1.500m Men heat 3
15:13 1.500m Men heat 4
15:21 1.500m Men heat 5
15:30 800m Women heat 1
15:35 800m Women heat 2
15:40 800m Women heat 3
15:45 800m Women heat 4
15:50 800m Men heat 1
15:55 800m Men heat 2
16:00 800m Men heat 3
16:05 800m Men heat 4
16:10 800m Men heat 5
16:15 800m Men heat 6
16:20 800m Scholieren Boys 1998 heat 1
16:25 800m Scholieren Boys 1998 heat 2
16:30 800m Scholieren Girls 1998
16:35 800m Scholieren Boys 1999 heat 1
16:40 800m Scholieren Boys 1999 heat 2
16:45 800m Scholieren Girls 1999
16:50 800m Kadetten Boys 2000 heat 1
16:55 800m Kadetten Boys 2000 heat 2
17:00 800m Kadetten Girls 2000 heat 1
17:05 800m Kadetten Girls 2000 heat 2
17:10 800m Kadetten Boys 2001
17:15 800m Kadetten Girls 2001
17:22 1.000m Miniemen Boys 2002 heat 1
17:28 1.000m Miniemen Boys 2002 heat 2
17:34 1.000m Miniemen Girls 2002
17:40 1.000m Miniemen Boys 2003
17:46 1.000m Miniemen Girls 2003
17:52 1.000m Pupillen Boys 2004
17:58 1.000m Pupillen Girls 2004
18:04 1.000m Pupillen Boys 2005
18:10 1.000m Pupillen Girls 2005
18:20 600m Benjamins Boys
18:25 600m Benjamins Girls
18:30 KIK : Long Jump Men
Main program
17:30 High Jump Men
18:30 1.500m Men B (national)
18:40 800m Men B (national)
18:50 100m Women (national)
18:55 Pole Vault Women
19:01 110m Hurdles Men (national)
19:11 100m Hurdles Women (national)
19:17 200m Men (national)
19:25 3.000m steeple Men
19:30 Javelin Women
19:42 300m Men (national)
19:52 800m wheelchair Women (national)
20:00 High Jump Women (national)
20:02 1.500m Women (national)
20:12 1.500m Men (national)
20:22 5.000m Women
20:30 Long Jump Men
20:50 400m hurdles Women
21:00 400m Men
21:10 800m Men (national)
21:20 Legends' Race
21:30 5.000m Men A heat (national)
21:50 5.000m Men B heat (national)
Night program
22:10 5.000m Men C heat (national)
22:30 5.000m Men D heat (national)
22:50 5.000m Men E heat (national)
23:10 5.000m Men F heat (national)