Azencross Loenhout
30 december 2021

Uitslagen - U19

Azencross - U19

  • 1.

    DE MOYER KENAY

    ACROG - TORMANS BALEN BC

    0:43:35

    -

  • 2.

    SPRANGER JACK

    USA CYCLING NATIONAL TEAM

    0:43:40

    +0:00:05

  • 3.

    DE BRUYCKERE KAY

    BERT CONTAINERS - PAUWELS SAUZEN CYCLING TEAM

    0:43:43

    +0:00:08

  • 4.

    DOCKX AARON

    IKO-CRELAN

    0:43:54

    +0:00:19

  • 5.

    LESUEUR LOUKA

    UC DARNETAL

    0:44:02

    +0:00:27

  • 6.

    O'REILLY FRANK

    USA CYCLING

    0:44:16

    +0:00:41

  • 7.

    JEŽEK VÁCLAV

    BRILON RACING TEAM

    0:44:38

    +0:01:03

  • 8.

    URKENS FERRE

    VZW KONINKLIJKE STOEMPERSCLUB - LEUVEN

    0:44:48

    +0:01:13

  • 9.

    ASKEY BEN

    BACKSTEDT BIKE PERFORMANCE

    0:44:48

    +0:01:13

  • 10.

    AUGUST ANDREW

    USA CYCLING

    0:44:48

    +0:01:13

  • 11.

    KORTLEVE BART

    WSV DE PEDDELAARS

    0:44:50

    +0:01:15

  • 12.

    HUISING MENNO

    WESTLAND WIL VOORUIT

    0:44:59

    +0:01:24

  • 13.

    ACKERT IAN

    CANADA NATIONAL TEAM

    0:45:07

    +0:01:32

  • 14.

    GEUDENS ROBBE

    ACROG - TORMANS BALEN BC

    0:45:10

    +0:01:35

  • 15.

    DHONDT ROBBE

    BIKE-ADVICE CYCLING TEAM

    0:45:10

    +0:01:35

  • 16.

    KOERDT BJOERN

    EAST BRADFORD CC

    0:45:12

    +0:01:37

  • 17.

    NUYENS WIES

    SMART CYCLING DOLTCINI GEN Z

    0:45:12

    +0:01:37

  • 18.

    VALENTI LUKE

    TORONTO HUSTLE

    0:45:12

    +0:01:37

  • 19.

    VAN DEN BOER SEPPE

    AA DRINK YOUNG LIONS

    0:45:13

    +0:01:38

  • 20.

    ORRIERE MARTIN

    CC VITREEN

    0:45:25

    +0:01:50

  • 21.

    SMITH JOSEPH

    ICENI VELO

    0:45:39

    +0:02:04

  • 22.

    FOUCHER ESTEBAN

    UC NANTES ATLANTIQUE

    0:45:57

    +0:02:22

  • 23.

    NIELSEN DANIEL

    ROSKILDE CYCLE RING

    0:46:03

    +0:02:28

  • 24.

    BASSET PIERRE HENRY

    VC PAYS DE LOUDEAC

    0:46:21

    +0:02:46

  • 25.

    SAMEC FILIP

    IVAR CS-AUTHOR TEAM

    0:46:31

    +0:02:56

  • 26.

    KUSCHLA SILAS

    WAC TEAM

    0:46:34

    +0:02:59

  • 27.

    MIRA BONASTRE RAUL

    GRUPETA LA SAFOR, CC

    0:46:35

    +0:03:00

  • 28.

    MORANG MIL

    UC DIPPACH CYCLING TEAM

    0:46:38

    +0:03:03

  • 29.

    VANHOUDT YENTHE

    OPTIMUS-ARGENTA CYCLING TEAM

    0:46:46

    +0:03:11

  • 30.

    STOKES BEN

    EUROCROSSACADEMY

    0:46:49

    +0:03:14

  • 31.

    JOCHEMS JELTE

    MBC BAR END

    0:46:49

    +0:03:14

  • 32.

    KERL MAXIMILIAN

    AUTHOR TEAM STUPNO

    0:47:08

    +0:03:33

  • 33.

    GLOUX FANTIN

    US VERN SUR SEICHE

    0:47:09

    +0:03:34

  • 34.

    PRINS JARI

    DE JONGE RENNER

    0:47:15

    +0:03:40

  • 35.

    VAN DER HEYDEN DARIO

    AA DRINK YOUNG LIONS

    0:47:22

    +0:03:47

  • 36.

    MARTI SORIANO PAU

    GRUPETA LA SAFOR, CC

    0:47:22

    +0:03:47

  • 37.

    GARNIER MATTEO

    VCP LOUDEAC

    0:47:23

    +0:03:48

  • 38.

    VIJFVINKEL MIKA

    WV ZEEUWS VLAANDEREN

    0:47:28

    +0:03:53

  • 39.

    VAN REES CHRISTIAAN

    GRC JAN VAN ARCKEL

    0:47:33

    +0:03:58

  • 40.

    VEENENDAAL VAUGHN

    EUROCROSSACADEMY

    0:47:33

    +0:03:58

  • 41.

    WOODFORD ALEXANDER

    CANADA NATIONAL TEAM

    0:47:53

    +0:04:18

  • 42.

    GOMAR MILLET IVAN

    GRUPETA LA SAFOR, CC

    0:48:02

    +0:04:27

  • 43.

    SPRANGERS BRAM

    ACROG - TORMANS BALEN BC

    0:48:08

    +0:04:33

  • 44.

    MERLOV VILLE

    ROSLINS CYKELKLUBB

    0:48:15

    +0:04:40

  • 45.

    FJÆRLI FREDRIK

    PROXIMUS-ALPHAMOTORHOMES-DOLTCINI CYCLING TEAM

    0:48:22

    +0:04:47

  • 46.

    WHITE MAGNUS

    EUROCROSSACADEMY

    0:48:26

    +0:04:51

  • 47.

    GEVAERT MILES

    TOMABEL-INOFEC CYCLINGTEAM

    0:48:35

    +0:05:00

  • 48.

    WILLEKENS ROB

    ACROG - TORMANS BALEN BC

    0:48:37

    +0:05:02

  • 49.

    DE DOBBELAERE BORN

    KON. VC ´T MEETJESLAND - KNESSELARE

    0:48:48

    +0:05:13

  • 50.

    CHOBLET PIERRE

    US VERN CYCLISME

    0:48:51

    +0:05:16

  • 51.

    WOUTERS JELLE

    TEAM KEMPEN

    0:48:51

    +0:05:16

  • 52.

    VAN GRIEKEN STAN

    ACROG - TORMANS BALEN BC

    0:48:52

    +0:05:17

  • 53.

    RUTTEN ROONEY

    ACROG - TORMANS BALEN BC

    0:48:56

    +0:05:21

  • 54.

    DE CLERCQ ARNE

    ASFRA RACING TEAM

    0:49:18

    +0:05:43

  • 55.

    VAN LOMMEL LENNERT

    STAGECO CYCLING TEAM

    0:49:27

    +0:05:52

  • 56.

    NIEUWENHUIS PATRICK

    W.V. METEOOR ASSEN-RODEN

    0:49:31

    +0:05:56

  • 57.

    VUYLSTEKE TOM

    ACROG - TORMANS BALEN BC

    0:49:48

    +0:06:13

  • 58.

    CALVO RIOS PABLO

    GRUPETA LA SAFOR, CC

    0:49:49

    +0:06:14

  • 59.

    CONAWAY HENRY

    MIDWEST DEVO

    0:49:49

    +0:06:14

  • 60.

    PRESTAGE SEBASTIAN

    DEBONDT VERANDAS CYCLING TEAM

    0:49:54

    +0:06:19

  • 61.

    ARTOOS GRIM

    YOUNG CYCLING TALENT D&D

    0:49:59

    +0:06:24

  • 62.

    POLUS JORBEN

    ACROG - TORMANS BALEN BC

    0:50:03

    +0:06:28

  • 63.

    VAN DE SOMPEL JORI

    MAES CT GLABBEEK

    0:50:06

    +0:06:31

  • 64.

    DOCKX GILLES

    HEIST CYCLING TEAM (HCT)

    0:50:12

    +0:06:37

  • 65.

    MAERTENS YORAN

    WIELERCLUB "ONDER ONS - PARIKE" VZW

    0:50:20

    +0:06:45

  • 66.

    MEEUSEN VINCE

    VANOMOBIL MTB CYCLING TEAM

    0:50:27

    +0:06:52

  • 67.

    RENAUD TREMBLAY SASHA

    ESPOIRS LAVAL PLANÈTE COURRIER

    0:50:38

    +0:07:03

  • 68.

    OMLOOP WITSE

    ACROG - TORMANS BALEN BC

    0:51:05

    +0:07:30

  • 69.

    DELAERE LEWIS

    CYCLOCROSS TEAM MJ WOOD

    0:51:25

    +0:07:50

  • 70.

    CHILTON OTTO

    OTTO CHILTON

    0:51:27

    +0:07:52

  • 71.

    DEVOET THEO

    ECO CYCLING

    0:51:32

    +0:07:57

  • 72.

    ONESIME LOUIS

    ARGENTEUIL VAL DE SEINE

    0:51:33

    +0:07:58

  • 73.

    COLLIGNON YANNIS

    TEAM GEO-THERM - SCV MARCHOVELETTE ASBL

    0:51:34

    +0:07:59

  • 74.

    CHRISTEN JAN

    IKO-CRELAN / VC GIPPINGEN

    0:26:49

    -2 lap

  • 75.

    VAN DEN BROECK RUBEN

    AA DRINK YOUNG LIONS

    0:31:45

    -2 lap

  • 76.

    VAN HEMELRYCK MATS

    WK NOORD-WEST-BRABANT

    0:31:46

    -2 lap

  • 77.

    DE NEVE HANNES

    KON. VC ´T MEETJESLAND - KNESSELARE

    0:31:47

    -2 lap

  • 78.

    GONZALEZ SANCHEZ DANIEL

    UNICAJA BANCO GIJÓN

    0:32:14

    -2 lap

  • 79.

    VANHAECKE ARNO

    CYCLING TEAM LUC WALLAYS - JONGE RENNERS ROESELARE

    0:19:49

    -3 lap

  • 80.

    ULENAERS JENTE

    WIELERCLUB NOORD-LIMBURG

    0:32:07

    -3 lap

  • 81.

    CEULEMANS NIELS

    BERT CONTAINERS - PAUWELS SAUZEN CYCLING TEAM

    0:09:27

    -4 lap

  • DNF

    VAN DEN EIJNDEN GUUS

    APB

    0:00:22