Genomineerden
Op zaterdag 22 december vindt het prestigieuze "Sportgala 2018" opnieuw plaats in de Docks Dome in Brussel.

Het Sportgala is dé jaarlijkse afspraak van onze Belgische sportwereld, met de bekendmaking van de Sportman, de Sportvrouw, de Belofte, de Ploeg, de Coach en de Paralympiër van 2018.

SHORT LIST (in alfabetische volgorde per categorie)
Sportman van het jaar: Eden Hazard, Koen Naert en Bart Swings.

Sportvrouw van het jaar: Nina Derwael, Emma Meesseman en Nafissatou Thiam.

Beloftevolle jongere van het jaar: Remco Evenepoel, Eli Iserbyt en Jonathan Sacoor.

Ploeg van het jaar: Belgian Cats (basketbal vrouwen), Belgian Tornados (atletiek mannen) en Rode Duivels (voetbal mannen).

Coach van het jaar: Vital Heynen, Roberto Martinez en Philip Mestdagh.

Paralympiër van het jaar: Kris Bosmans, Laurens Devos en Peter Genyn.
De lijst van namen hieronder werd herleid tot deze shortlist.

SPORTMAN VAN HET JAAR
(33 genomineerden)
Bashir Abdi (atletiek) Romelu Lukaku (voetbal)
Bart Aernouts (triatlon) Dries Mertens (voetbal)
Tiesj Benoot (wielrennen) Koen Naert (atletiek)
Jonathan Borlée (atletiek) Thierry Neuville (autosport)
Kévin Borlée (atletiek) Toma Nikiforov (judo)
Niels Bruynseels (paardensport) Francesco Patera (boksen)
Victor Campenaerts (wielrennen) Jean Salumu (basketbal)
Thibaut Courtois (voetbal) Bart Swings (schaatsen, skeeleren)
Kevin De Bruyne (voetbal) Wout van Aert (veldrijden, wielrennen)
Thomas De Gendt (wielrennen) Florent Van Aubel (hockey)
Kenny De Ketele (wielrennen) Greg Van Avermaet (wielrennen)
Sam Deroo (volleybal) Arthur Van Doren (hockey)
Thomas Detry (golf) Frederik Van Lierde (triatlon)
David Goffin (tennis) Marten Van Riel (triatlon)
Eden Hazard (voetbal) Jan Vertonghen (voetbal)
Yves Lampaert (wielrennen) Tim Wellens (wielrennen)
Axel Witsel (voetbal)

SPORTVROUW VAN HET JAAR
(22 genomineerden)
Kimberly Buys (zwemmen) Axelle Klinckaert (gymnastiek)
Sanne Cant (veldrijden) Emma Meesseman (basketbal)
Hanne Claes (atletiek) Elise Mertens (tennis)
Nicky Degrendele (wielrennen) Githa Michiels (mountainbike)
Oshin Derieuw (boksen) Delfine Persoon (boksen)
Nina Derwael (gymnastiek) Emma Plasschaert (zeilen)
Jolien D'hoore (wielrennen) Sandrine Tas (skeeleren)
Kirsten Flipkens (tennis) Nafissatou Thiam (atletiek)
Alix Gerniers (hockey) Charline Van Snick (judo)
Nele Gilis (squash) Alison Van Uytvanck (tennis)
Femke Hermans (boksen) Tessa Wullaert (voetbal)

BELOFTE VAN HET JAAR
(19 genomineerden)
Maité Beernaert (atletiek) Quentin Mahauden (karate)
Shari Bossuyt (wielrennen) Billie Massey (basketbal)
Matthias Casse (judo) Hanne Maudens (atletiek)
Eliott Crestan (atletiek) Artuur Peeters (kajak)
Arnaud Dely (duatlon) Lois Petit (judo)
Landry Dimata (voetbal) Jonathan Sacoor (atletiek)
Remco Evenepoel (wielrennen) Tristan Vandenbussche (roeien)
Eli Iserbyt (veldrijden) Brent Van Moer (wielrennen)
Bjorg Lambrecht (wielrennen) Victor Wegnez (hockey)
Martin Maes (mountainbike)

PLOEG VAN HET JAAR
(15 genomineerden)
Acrogym: Snoeck & Rötger Roeien: Van Zandweghe & Brys
Atletiek: Belgian Tornados Squash: Nele & Tine Gilis
Baanwielrennen: De Ketele & Ghys Triatlon: Belgian Hammers
Basketbal: Belgian Cats Voetbal: Rode Duivels
Hockey: Red Lions Volleybal: Red Dragons
Jumping Wielrennen: Quick-Step
Kajak: Broeckx & Peeters Zaalvoetbal: Halle-Gooik
COACH VAN HET JAAR
(12 genomineerden)
Jacques Borlée (atletiek) Wim Fissette (tennis)
Frans Claes (roeien) Marjorie Heuls - Yves Kieffer (gymnastiek)
Philippe Clement (voetbal) Vital Heynen (volleybal)
Dario Gjergja (basketbal) Roger Lespagnard (atletiek)
Roberto Martinez (voetbal) Jelle Spruyt (schaatsen, skeeleren)
Philip Mestdagh (basketbal) Tom Steels (wielrennen)
PARALYMPIËR VAN HET JAAR
(14 genomineerden)
Kris Bosmans (para-cycling) Gitte Haenen (para athletics)
Louis Clincke (para-cycling) Man-Kei To (para badminton)
Jean-François Deberg (para-cycling) Joyce Lefevre (para athletics)
Quentin Desclefs (para athletics) Tandem Griet Hoet – Anneleen Monsieur (para-cycling)
Laurens Devos (para table tennis) Eléonor & Chloé Sana (para alpine skiing)
Peter Genyn (para athletics) Diederick Schelfhout (para-cycling)
Nationale mannenteam goalball Florian Van Acker (para table tennis)