Genomineerden
Op zaterdag 16 december vindt het prestigieuze "Sportgala 2017" plaats in de Docks Dome in Brussel.

Het Sportgala is dé jaarlijkse afspraak van onze Belgische sportwereld, met de bekendmaking van de Sportman, de Sportvrouw, de Belofte, de Ploeg, de Coach en de Paralympiër van 2017.

SHORT LIST (in alfabetische volgorde per categorie)
Sportman van het jaar: Kevin De Bruyne, David Goffin en Greg Van Avermaet

Sportvrouw van het jaar: Nina Derwael, Emma Meesseman en Nafissatou Thiam.

Beloftevolle jongere van het jaar: Matthias Casse, Thomas Detry en Lotte Kopecky.

Ploeg van het jaar: Belgian Cats (basketbal vrouwen), Red Lions (hockey mannen) en Team Davis Cup (tennis)

Coach van het jaar: Hugo Broos, Roger Lespagnard en Johan Van Herck

Paralympiër van het jaar: Laurens Devos, Peter Genyn en Joachim Gérard
De lijst van namen hieronder werd herleid tot deze shortlist.

SPORTMAN VAN HET JAAR - 32 genomineerden
Bart Aernouts (triatlon), Toby Alderweireld (voetbal), Luca Brecel (snooker), Victor Campenaerts (wielrennen), Frederic Caudron (biljarten), Steve Darcis (tennis), Kevin De Bruyne (voetbal), Thomas De Gendt (wielrennen), Sam Deroo (volleybal), Philippe Gilbert (wielrennen), David Goffin (tennis), Eden Hazard (voetbal), Jorik Hendrickx (kunstschaatsen), Romelu Lukaku (voetbal), Dries Mertens (voetbal), Philip Milanov (atletiek), Koen Naert (atletiek), Thierry Neuville (autosport), Toma Nikiforov (judo), Francesco Patera (boksen), Thomas Pieters (golf), Seppe Smits (snowboard), Bart Swings (skeeleren, snelschaatsen), Dylan Teuns (wielrennen), Wout van Aert (veldrijden, wielrennen), Greg Van Avermaet (wielrennen), Arthur Van Doren (hockey), Sam Van Rossom (basketbal) ,Stoffel Vandoorne (autosport), Jan Vertonghen (voetbal), Gregory Wathelet (paardensport) en Tim Wellens (wielrennen).

SPORTVROUW VAN HET JAAR - 20 genomineerden
Kimberly Buys (zwemmen), Sanne Cant (veldrijden), Tine Deckers (triatlon), Nina Derwael (gymnastiek), Jolien D'hoore (wielrennen), Laura Gonzalez-Escallon (golf), Laura Heyrman (volleybal), Wendy Jans (snooker), Emma Meesseman (basketbal), Elise Mertens (tennis), Delfine Persoon (boksen), Emma Plasschaert (zeilen), Sandrine Tas (skeeleren), Nafissatou Thiam (atletiek), Evi Van Acker (zeilen), Elke Van Hoof (BMX), Charline Van Snick (judo), Anak Verhoeven (muurklimmen), Ann Wauters (basketbal) en Tessa Wullaert (voetbal)
BELOFTEVOLLE JONGERE VAN HET JAAR - 21 genomineerden
Amal Amjahid (jiu-jitsu), Ben Broeders (atletiek), Matthias Casse (judo), Arthur De Sloover (hockey), Thomas Detry (golf), Renée Eykens (atletiek), Pieter Gerkens (voetbal), Loena Hendrickx (kunstschaatsen), Rune Hermans (gymnastiek), Eli Iserbyt (veldrijden), Isaac Kimeli (atletiek), Lotte Kopecky (wielrennen), Bjorg Lambrecht (wielrennen), Lisa Lung (tafeltennis), Billie Massey (basketbal), Hermien Peters (kajak), Loïs Petit (judo), Gerben Thijssen (wielrennen), Anna Van Bellinghen (gewichtheffen), Niels Van Zandweghe (roeien) en Dries Vanthoor (autosport).

PLOEG VAN HET JAAR - 12 genomineerden
Belgian Cats (basketbal vrouwen), Belgian Tornados (atletiek 4x400m mannen), Dragons (hockey), D'hoore-Kopecky (baanwielrennen), Lung-Loyen (tafeltennis), Red Cougars (hockey U21 mannen), Red Flames (voetbal vrouwen), Red Lions (hockey mannen), Red Panthers (hockey vrouwen), Rode Duivels (voetbal mannen), Team Daviscup (tennis) en U18 Cats (basketbal U18 vrouwen).

COACH VAN HET JAAR - 11 genomineerden
Jacques Borlée (atletiek), Hugo Broos (voetbal), Jan De Brandt (volleybal), Kevin De Weert (wielrennen), Vital Heynen (volleybal), Roger Lespagnard (atletiek), Philip Mestdagh (basketbal), Dominique Monami (tennis), Ives Serneels (voetbal), Johan Van Herck (tennis) en Hein Vanhaezebrouck (voetbal)

PARALYMPIER VAN HET JAAR - 11 genomineerden
Manon Claeys (para-dressuur), Laurens Devos (tafeltennis), Team Laurens Devos - Ben Despineux (tafeltennis), Peter Genyn (atletiek), Joachim Gérard (rolstoeltennis), Team goalbal (mannen), Griet Hoet (gids: Anneleen Monsieur) (para-cycling), Eléonor Sana (gids: Chloé Sana) (skiën), Diederick Schelfhout (para-cycling), Nationaal mannenteam rolstoeltennis en Florian Van Acker (tafeltennis)