Sport.be

Andere sporten

Drukke zomer voor Yellow Tigers en Red Dragons

27.04.2015 | Erik Duchateau

Belga

De Belgische nationale volleybalploegen hebben een bijzonder drukke zomer in het verschiet. Hun zomerprogramma werd maandagavond uit de doeken gedaan in Oudenaarde.

De Yellow Tigers van coach Gert Vande Broek spelen zowel de Europese Spelen in Baku (12-28 juni) als daarna de World Grand Prix-wedstrijden, waarin ze hun klassement in de hoogste wereldgroep moeten zien te behouden tijdens tornooien tegen de wereldtop in Turkije (3-5 juli), Brazilië (10-12 juli) en Italië (16-18 juli).

Daarna krijgen de Tigers even rust om in september klaar te zijn voor het EK in Antwerpen, dat van 26 september tot 4 oktober gespeeld wordt. In de selectie ontbreekt Nina Coolman, die koos voor een beachzomerprogramma.

Bij de Red Dragons zitten de Europese Spelen midden in de World League-campagne van de ploeg van coach Dominique Baeyens. Daarom werden twee teamselecties gevormd met een team dat vooral uit talentrijke beloften bestaat onder de hoede van coach Kris Tanghe voor de Europese Spelen en de haast klassieke meer ervaren selectie van de Red Dragons onder leiding van Baeyens voor de World League.

Spelverdeler Frank Depestele staat niet in de selecties, maar het blijft mogelijk dat hij opgevist wordt voor het EK dat pas midden oktober in Bulgarije gespeeld wordt en waarvoor uiteraard nog geen selectie bekend werd gemaakt.

In het beachvolleybal ten slotte hopen Tom Van Walle en Dries Koekelkoren als 'nationaal' team de nodige internationale stappen te zetten.

Yellow Tigers & Red Dragons

Yellow Tigers (v):

Selectie:
Valérie Courtois (Lodz/Pol), Britt Ruysschaert (Asterix Kieldrecht), Freya Aelbrecht (Busto Arsizio/Ita), Angie Bland (Nantes/Fra), Maud Catry (Paris St-Cloud/Fra), Sarah Cools (Asterix Kieldrecht), Linde Hervent (Oudegem), Laura Heyrman (Modena/Ita), Nathalie Lemmens (Asterix Kieldrecht), Lore Gillis (Oudegem), Karolina Goliat (VDK Gent), Kaja Grobelna (Asterix Kieldrecht), Lise Van Hecke (Piacenza/Ita), Sofie Hawinkel (Kivola Riemst), Jasmien Biebauw (Asterix Kieldrecht), Frauke Dirickx (Piacenca/Ita), Aziliz Divoux (VDK Gent), Ilka Van de Vyver (Cannes/Fra), Lorena Cianci (Oudegem), Lies Eykens (Amigos Zoersel), Hélène Rousseaux (Modena/Ita), Dominika Sobolska (Dabrowa Gornicza/Pol), Dominika Strumilo (Asterix Kieldrecht), Celine Van Gestel (Asterix Kieldrecht), Els Vandesteene (Nantes/Fra), Jolien Wittock (Oudegem)

Programma:
14/5: start voorbereiding European Spelen
2-7/6: stage in Turkije
12-28/6: Europese Spelen Baku (Aze)
3-5/7: World Grand Prix in Ankara (Tur), met wedstrijden tegen Turkije (3/7), Italië (4/7) en de Verenigde Staten (5/7)
10-12/7: World Grand Prix in Sao Paulo (Bra), met wedstrijden tegen Brazilië (10/7), Duitsland (11/7) en Thailand (12/7)
16-18/7: World Grand Prix in Catania (Ita), met wedstrijden tegen Italië (16/7), Brazilië (17/7) en Rusland (18/7)
22-26/7: World Grand Prix Final 6 in Omaha (VSt)
14/8: start voorbereiding EK
5/9: Yellow Tigers fandag Sportoase Leuven
4-5-6/9: oefeninterlands
11-12-13/9: oefeninterlands tegen Tsjechië (Lotto Arena)
18-19-20/9: oefeninterlands tegen Bulgarije
24/9 - 4/10: EK (Lotto Arena)

Red Dragons (m):

Selectie Europese Spelen (Team Baku):
Jelle Ribbens (Maxeville Nancy/Fra), Lowie Stuer (Antwerpen), Martijn Colson (Antwerpen), Arno Van de Velde (Roeselare), Laszlo De Paepe (Roeselare), Dries Heyrman (Asse-Lennik), Niels Huysegoms (Haasrode-Leuven), Jolan Cox (Menen), Thomas Konings (Antwerpen), Tomas Rousseaux (Roeselare), Sander Depovere (Antwerpen), Yves Kruyner (Puurs), Florian Malisse (Topsportschool Vilvoorde), François Lecat (Maaseik), Gertjan Claes (Roeselare), Lou Kindt (Topsportschool)

Selectie World League (Team World League):
Bram Van den Dries (Ankara/Tur), Gert Van Walle (Beauvais/Fra), Stijn Dejonckheere (Roeselare), Dennis Deroey (Antwerpen), Pieter Coolman (Roeselare), Pieter Verhees (Modena/Ita), Simon Van de Voorde (Latina/Ita), Matthias Valkiers (Palandoken/Tur), Stijn D'Hulst (Roeselare), Sam Deroo (Verona/Ita), Kevin Klinkenberg (Tours/Fra), Matthijs Verhanneman (Roeselare), Seppe Baetens (Asse-Lennik)

Programma Team Baku:
11/5: start voorbereiding
16/5: Red Dragons fandag (Lange Munte Kortrijk)
tot 31/5: dagtrainingen Eurovolleycenter Vilvoorde
2-6/6: voorbereidingsstage met oefeninterlands in Tunesië
12-28/6: Europese Spelen Bakoe (Aze)

Programma Team World League:
11/5: start voorbereiding
16/5: Red Dragons fandag (Lange Munte Kortrijk), gevolgd door oefeninterland tegen Frankrijk
17/5: oefeninterland tegen Frankrijk
23/5 - 4/7: World League campagne (groep 2)
23 en 24/5: Finland-België (Tampere)
30 en 31/5: België-Finland (Kortrijk)
6 en 7/6: Nederland-België ('s Hertogenbosch)
13 en 14/6: België-Portugal (Luik)
27 en 28/6: Portugal-België (Pavoa de Varzin)
3 en 4/7: België-Nederland (Lotto Arena Antwerpen)
10-12/7: Final Round Group 2 Varna, Final 4 (Bulgarije)
15-19/7: Final 6 in Rio (Brazilië)
5/8: Start voorbereiding EK
4-5/9: Oefenstage met interlands in Nederland
11-12-13/9: Oefenstage met interlands in Duitsland
25-26-27/9: Oefeninterlands België-Finland
9-18/10: EK in Varna (Bul)


Facebook

Twitter

Mis deze events niet

Meer